Na zdjęciu właścicielka marki Monika Karatnicka

O marce ALMANIA

Powstaliśmy w 2019 roku, a od początku istnienia marki przyświeca nam idea tworzenia wysokiej jakości akcesoriów i ubrań ze 100% jedwabiu, które poza niepowtarzalnym wyglądem przy okazji wykorzystują pozytywne właściwości tego wyjątkowego materiału.

Wspieramy ochronę środowiska tworząc w duchu less waste, a także udostępniamy usługę szycia na zamówienie, co sprawia, że nie przyczyniamy się do gromadzenia nadwyżek produktowych. Na naszej grupie na Facebooku co kilka miesięcy organizowana jest sprzedaż outletowa produktów z drobnymi wadami lub tymi wykorzystanymi podczas sesji zdjęciowych, dzięki czemu unikamy wyrzucania naszych artykułów i wspólnie z członkiniami grupy dajemy im drugie życie.

Nasze materiały

Akcesoria i ubrania dostępne w ofercie naszego sklepu powstają wyłącznie z naturalnych materiałów. Głównie jest to 100% jedwab morwowy o gramaturze 22 momme, kaszmir i wełna Merino a w przypadku niektórych akcesoriów do ich wypełnienia wykorzystujemy wełnę i bawełnę (opaski, wałki)

Gdzie szyjemy?

Każdy z naszych produktów szyjemy ręcznie w autorskiej pracowni w Rzeszowie. Pojawienie się w ofercie każdego z nich poprzedzone jest miesiącami testów i prototypowania, bowiem zależy nam na spełnieniu oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientek.Zespół Almania (Dzień kobiet, 2024)  

Jakość i skład jedwabiu potwierdzają badania składu surowcowego przeprowadzone w dwóch niezależnych laboratoriach.
Wyniki wspomnianych analiz znaleźć można tutaj i tutaj.

sprawozdanie z badań laboratorium włókiennicze iwnirz
laboratoria badawcze certyfikat badań

 

Dotychczas zaufali nam

anwen sklep
bielenda
minti shop
drogeria pigment
ekobieca